כלוב נשיאה לחתול

מזה כלוב נשיאה לחתול

כלוב נשיאה לחתול הינו כלוב המשמש להובלת החתול בבטחה ממקום למקום בכלל ולמרפאה הוטרינרית בפרט. הכלוב מיוצר בד"כ מפלסטיק קשיח ודלת מתכת או  פלסטיק והינו בעל ידית נשיאה לנוחות הבעלים. עבור חתולים בעלי מזג נוח יותר ישנם בחנויות כלובי נשיאה המיוצרים מבד בעלי חלונות אוורור ומסגרת קשיחה.


מתי צריך להשתמש בכלוב נשיאה
חשוב מאוד שבכל יציאה מהבית ובמיוחד כאשר לוקחים את החתול לרופא הוטרינר, הובלת החתול תעשה בעזרת כלוב נשיאה. בעוד שבביתו החתול הנו מלך כאשר הוא מוצא מביתו לסביבה לא מוכרת עלולה להשתנות התנהגותו. צלילים חדשים, רעשים ריחות ומקומות חדשים עלולים להלחיץ מאוד את החתול וחתול לחוץ הוא חתול לא צפוי. גם אם בביתו הוא חתול נוח ומתרפק כאשר החתול לחוץ נטייתו הראשונית היא לברוח ובמידה ומשהו עומד בדרכו (כמו למשל בעלים האוחזים בו) הוא עלול לשרוט ו/או לנשוך את האוחז בו ולברוח. חשוב לזכור כי בניגוד לכלב אשר ברוב המקרים יחזור לבעליו אם זה יקרא לו בשמו, חתול בורח הסיכוי לעצרו על ידי קריאה או פקודה הוא כמעט אפסי ובמידה והחתול בורח בסביבה שלא מוכרת לו הסיכוי למוצאו קטנים מאוד.

כלוב נשיאה עשוי להציל חיים
משפט זה נשמע יומרני מעט אך הוא נכון מאוד כאשר מחזיקים את החתול בידיים בזמן הנסיעה ברכב החתול עלול להיבהל ולנסות להתרוצץ ולהתחבא בתוך הרכב בזמן הנסיעה, אחד המקומות החבויים ברכב הוא באזור הרגליים של הנהג והנוסע הקדמי. במידה והחתול יכנס מתחת לדוושת הבלם ברכב הנהג לא יהיה מסוגל לבלום את הרכב ובכך עלול להיקלע לתאונת דרכים. לכן זכרו ברכב החתול חייב להיות בכלוב נשיאה.

כיצד להרגיל את החתול לכלוב נשיאה

רבים מלקוחותיי מספרים לי שהחתול שלהם פשוט קוסם הוא יודע בדיוק מתי הוא צריך להגיע לרופא ובדיוק אז הוא נעלם לו מאחורי אחד הארונות. הם פשוט משתאים עד כמה חכם הוא חתולם. לקוחות אחרים מתלוננים שפשוט קשה מאוד להכניס את החתול לתוך המנשא וכי החתול נלחם בהם ואפילו שורט או נושך. שתי טענות אלה מתקשרות לעובדה שחתולים לא אוהבים דברים חדשים כגון כלוב נשיאה שמופיע פעם בשנה בבית ומלווה בטראומה של להלחם בו כדי שיכנס ועד לזריקת החיסון השנתי לחתול אותה הוא מקבל מהוטרינר. את כל העבודות האלה ניתן ליחס לזה שהחתול החכם שלנו מקשר בין הפריט המוזר הזה (כלוב הנשיאה) לבין טיול מלחיץ למרפאה שסיומו הוא זריקה. ע"מ להקל על החתול ועל הבעלים אנו ממליצים שלא לאכסן את כלוב הנשיאה במחסן ולהוציאו רק כשהולכים לבקר את הרופא (הנחמד) אלא להפוך את הכלוב לחלק מהפרטים המוכרים לחתול בבית מדיי יום. יש לקחת את הכלוב להוציא את הדלת אולי אפילו להניח מגבת בכלוב והנה משחק חדש לחתול בו הוא יכול להסתתר ולנוח. מדיי פעם, במועד הבדיקה השנתית והחיסונים הדלת של הכלוב תיסגר אבל עבור החתול השהיה בכלוב הנה דבר של יומיום ורמת הלחץ שלו תהיה נמוכה בהרבה.