הוראות טיפול לאחר ניתוח עיקור\סירוס

סירוס ועיקור חיות מחמד הנן פרוצדורות כירורגיות המבוצעות בהרדמה מלאה
חיית המחמד שלך תשוחרר לביתה רק לאחר התאוששות מלאה מההרדמה. ריכזנו עבורך מידע אשר יעזור לך לטפל ולהשגיח על חיית המחמד שלך בימים הראשונים שלאחר הניתוח
הקפדה על ההנחיות הבאות יעזרו להחלמה מהירה של החיה תוך ימים ספורים.

פעילות גופנית

חשוב לזכור שחיית המחמד שלך זקוקה לשקט ומנוחה בימים הקרובים.בימים הראשונים שלאחר הניתוח יש להגביל את פעילות החיה,יש להוציא את החיה לטיולים קצרים לצורך עשיית צרכים בלבד. בזמן הטיול יש להוליך את החיה קשורה ברצועה קצרה ע"מ לא לאפשר לה להתרוצץ בחופשיות בחוץ.

מזון

ניתן לתת לחיית המחמד מזון ושתייה כאשר היא ערה לחלוטין. כלומר בהגיעה לבית ניתן להציע לה ממזונה הרגיל ומים,ביום הניתוח מומלץ לחלק את מזונה של חיית המחמד למנות רבות וכמויות קטנות מהרגיל. לעתים הכלב\חתול לא יראה עניין באוכל למחרת הניתוח. זוהי תופעה מוכרת אשר לא צריכה להדאיג אתכם הבעלים. בד"כ במקרים אלו החיה תתחיל לאכול אחרי 24 שעות נוספות. במידה ולאחר יומיים היא עדיין מסרבת לאכול יש לפנות לרופאי המרפאה.

ב24 השעות הראשונות יתכן שהחיה תקיא. במידה והיא מקיאה פעם פעמיים יש לשייך זאת לשאריות חומרי ההרדמה אשר בגופה,יש למנוע ממנה מזון ומים בשעתיים שאחרי ההקאה. אם החיה מתחילה להקיא מספר רב של פעמים יש ליצור קשר עם רופאי המרפאה.

טיפול בחתך ובאזור הניתוח

כעקרון אזור החתך אינו דורש טיפול מיוחד. יש לשמור על ניקיון מקום המרבץ של החיה בכדי למנוע זיהום החתך. במידה וכלבך שוהה דרך קבע בחצר או שחתולך יוצא גם לחצר חשוב להקפיד על שהייה בבית ביומיים הקרובים.יש למנוע מהכלב\חתול
ללקק את החתך אחרת הוא עלול לפתוח את התפרים. אם אינכם מצליחים להשתלט על החיה ולמנוע ממנה ללקק את הפצע (אירוע נדיר למדי) ניתן להשתמש בקולר אליזבתני. אם נעשה שימוש בקולר אליזבתני יש להשאירו על חיית המחמד עד להוצאת התפרים

ביקורת והוצאת תפרים\סיכות יעשו כ 10 ימים מיום הניתוח.

טיפול תרופתי

חיית המחמד שלך קיבלה במהלך הניתוח תרופות שונות ביניהן אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. במידה והרופא המשחרר ינחה להמשיך טיפול בבית יש לפעול על פי הנחיותיו.

אין לתת לחיית המחמד תרופות הומניות

מבלי להתייעץ עם הוטרינר המטפל. זכור שישנן תרופות הומניות פשוטות לכאורה אשר הנן רעילות מאוד לכלב ולחתול. לדוגמא, מתן כדור אקמול אחד במינון של 500מ"ג לחתול בגודל בינוני עלול לגרום לו לפגיעה חמורה בכליותיו ואף עלול להוביל למוות.